piątek, 5 grudnia 2014

samobój

tak nazywa się gola uzyskanego dzięki strzałowi zawodnika, drużyny, która traci gola.

Decyzję biskupów w sprawie poparcia marszu w dniu 13 grudnia, właśnie tak oceniam. W Polsce około dwadzieścia cztery procent sympatyzuje z organizatorami marszu, dwadzieścia sześć jest przeciwko, a niestety pięćdziesiąt procent milczy. Z wygodnictwa ? Tego nikt z nas nie wie. Czy to jest to samo pięćdziesiąt procent , które uważa się za katolika tylko niepraktykującego.

Chciałbym przywołać biskupów do porządku. Chciałbym, żeby zajeli się pracą społeczną, a nie agitacją polityczną. Niestety co ja mogę, nic . Nikomu nie jestem wstanie przemówić do rozsądku. Może tylko wywalić tutaj lawina hejtu.

Kilka lat temu , usłyszałem jak ksiądz na tacę zebrał zero zloty, bo tydzień wcześniej powiedział o swoich sympatiach politycznych i co powinien zrobić uczestnik mszy. Wydarzenie miało miejsce w poznańskiej parafii. Ponieważ poparcie wyraził arcybiskup, najlepiej zabrzmiałby bunt w ich arcybiskupstwie. Zrozum mnie dobrze. Jeśli potrzebujesz udziału w niedzielnej mszy, to bierz w niej udział. Jeśli musisz dać na tacę, a się nie zgadzasz daj trzy grosze, jak biblijna wdowa,. ;)

2 komentarze:

  1. Że co? Że jaki marsz do cyca? Gdzie oni chca maszerować i po co? No dlaczego oglądać czy słuchac wiadomości jak później się czymś takim podniecać i wywodzić? Czyż nie lepiej umówić się z jakimś mięśniakiem i zachwycać się tym co za niedługo umknie? Jednak wybór nieoglądania wiadomości, informacji, czy jak oni je tam jeszcze nazywają uważam za słuszny. Wiem, rozumiem, nie wszyscy tak muszą robić dlatego pozdrawiam i przynajmniej tu jakieś szczątkowe info o tym co się tam wyprawia poczytam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Będą maszerować z Jarosławem, nie oglądam wiadomości tylko czytam w necie.

      Usuń