niedziela, 11 października 2015

(473) Dziś Międzynarodowy Dzień Wychodzenia z Szafy

zastanawiam się czy ja mam za sobą wyjście z szafy czy nie. Czy to jest przeznaczone dla rodziny , przyjaciół, znajomych czy dla świata, a może zwyczajnie to jest zaakceptowanie siebie. Gdy pytanie z kim byłeś na wakacjach , zwyczajnie mówisz, że z chłopakiem i było fajnie. Może zbliżony wiek do Tomasza Raczka powoduje, że podobnie reaguje jak on i nie zamierzam się bawić w chocki klocki.

Jedyne czego żałuję , to gdy widzę młodego kozaka w wieku licealnym akceptującego siebie i nie bawiącego się przed kolegami i koleżankami na jakąś operę mydlaną pod tytułem szukanie właściwej połówki tylko postawienia sprawy jasno "jestem gejem i co z tego". Czasami tylko straconego czasu liceum żałuję.

Zawsze dużo myślałem, analizowałem zwyczajnie rozbierałem ciekawe tematy na szczególiki. Robię to w czasie podróży, na nudnym filmie, a nawet gdy kogoś słucham na wykładzie lub szkoleniu. Jakiś czas temu w pewnym sporze, czy lesbijki muszą obnosić się tak tym homoseksualizmem. Wyjaśniłem to wskazaniem , na pewien aspekt z naszego otoczenia. Toalet w miejscach publicznych, są przeznaczone dla Pań, Panów i osób niepełnosprawnych. Czyli co ? Nasze społeczeństwo akceptuje trzecią płeć ? Nie, społeczeństwo zwyczajnie odmawia płci osobom niepełnosprawnym, co w konsekwencji doprowadza do odmówienia im prawa do seksu. Z tego w życiu codziennym są dalsze konsekwencje, jak za długo nie ma partnera nikt nie zadaje pytanie. Gdy odpowiadasz, że na wakacjach byłeś z Piotrkiem, Pawłem lub innym kolesiem, nikt nie myśli o Was jak o parze tylko jak o kolegach, a nawet jako o lekkich ciapach.

3 komentarze:

  1. ja jedną nogą wyszedłem z szafy, drugą nadal w tej szafie trzymam, czasy w jakich się wychowałem spowodowały taki stan a nie inny, wątpię bym kiedykolwiek całkowicie z tej szafy wyskoczył :]

    OdpowiedzUsuń
  2. A czy w ogóle jest potrzeba "wychodzenia z szafy". Inaczej chodzi o ujawnienie się. W zasadzie nigdy oficjalnie tego nie zrobiłem, a i tak w wiosce wiedzą. To po co teraz miałbym np. z niej wychodzić. Po za tym czy wszystkim to jest potrzebne. Czasami może to zrobić więcej złego jak dobrego dla osób ujawniających się.

    OdpowiedzUsuń