środa, 21 października 2015

(476) Liebster

za jakie grzechy, co ja mu zrobiłem, że mnie musiał nominować. Adam Madulski wpadł zapewne w swoim mniemaniu na fantastyczny pomysł i nominował mnie do Liebstera  no ubaw po pachy mój drogi. Jako człowiek poważny i za bardzo serio traktujący świat, tak serio serio jak Osioł ze Shreka odpowiem na pytania. Wprawdzie autor nie mógł przewidzieć , ale wyszedł dwudaniowy obiad z deserem i kawą ;)

1. Twoja ulubiona książka i dlaczego właśnie ta ?
Przystawka ;)
Ja lubię czytać książki, są takie co czytałem wiele razy, ale bez wątpienia numerem jeden jest "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell. Dlaczego ? Bo to jest moim skromnym zdaniem amerykańska wersja mojej drugiej ulubionej książki "Lalka" Bolesława Prusa. Lubię w "Przeminęło z wiatrem" opisy myśli Scarlett jej ocenę ludzi jej walkę. To może być dla wielu bardzo śmieszna ale dla mnie jako faceta jest to bohater, który patrzy na świat w najbardziej dla mnie zrozumiały sposób.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie z dzieciństwa ?
Pierwsze danie - zupa Czernina.
Kiedy przeczytałem to pytanie i chwilę się zastanowiłem, wręcz usłyszałem Zbigniewa Wodeckiego i jego piosenkę "Lubię wracać tam gdzie byłem" do znalezienia na youtubie i gdzieś u mnie na blogu.
Lato, koniec lipca początek sierpnia lat ile mogłem mieć nie pamiętam. Porę roku bardzo pamiętam, ale sami ją też ustalicie w finale opowieści. Idę, maszeruję, biegnę po sadzie mojej babci. Razem ze mną kilka osób z rodziny. To był taki sad jakich już nie spotkacie, między drzewami rosła trawa, ewentualny upadek nie był problemem. Nie wiem dlaczego, ale trawa była duża trochę za wysoka jak dla nieodrośniętego szkraba , ale dzielnie przez nią się przedzierałem bo szliśmy w kierunku stawu dla kaczek i jabłoni. Nasza podróż pod jabłonią dobiegła końca, a my wszyscy opychaliśmy się papierówkami, od kiedy skończyłem siedem lat ten smak już w moim życiu przeminął z wiatrem i nigdy nie powrócił. ;)

3. Kiedy ostatnio i z jakich powodów czułeś się  (choć przez chwilę) szczęśliwy ?
Danie główne - grillowany kurczak z ziemniakami z gzikiem i szparagami
Istotny w tym pytaniu jest ten nawias (przez chwilę) bo gdyby potrzeba całego dnia to musiałbym się cofnąć do 30 czerwca 2014 to był poniedziałek, a uwzględniając ograniczenie choć przez chwilę mogę śmiało stwierdzić, że najszczęśliwszy jestem w porze podawania w różnych poznańskich knajpkach dań ze świeżymi białymi szparagami, zielone zjem ale frajda jest znacznie mniejsza. Całą wiosnę na to czekam, więc gdy się pojawiają to podążam od knajpki do knajpki w porze obiadowej i sprawdzam zdolności zatrudnionych kucharzy. A tak bardzo ostatnio szczęśliwy byłem gdy jadłem krem z dyni , ale o tym to pisałem ;). Uwielbiam chodzić po knajpkach na obiady, o tym też nie raz pisałem . Przepraszam powtarzam się.

4. Pierwsza rzecz, którą robisz po wstaniu z łóżka ?
Deser - KAWA
Idę do kuchni, włączam ekspres do kawy, on się strasznie długo przepłukuje i zużywa straszną ilość wody jest taki nieekologiczny a fe . Idę do łazienki , biorę prysznic. Wycierając wracam do ekspresu , włączam podwójne espresso . Dopiero po pierwszym łyku kawy wiem, że się obudziłem.

5. Masz możliwość poznania trzech postaci historycznych - jakie to postacie historyczne i dlaczego właśnie one ?
Wino do obiadu - riesling Arthur Metz
Kleopatra - Egipt , Elżbieta I - Królowa Anglii, Bona Sforza - Królowa Polski
Kobiety, które znacząco wyprzedziły epokę w jakich żyły i nie pozwoliły sobą sterować.

Zabawne .
Teraz wskazane jest podać swoje nominacje.  Jedenastu to trochę dużo.
Zachowam się jak Scarlett O`Hara i pomyślę o nominowanych jak i o pytaniach dla nich jutro.


2 komentarze:

  1. Nie, nie, nie, nas nie nominować, nie mamy czasu na takie zabawy. Nie -dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. No dałeś radę Atlu:) Dziękuję za udział w zabawie:)

    OdpowiedzUsuń