niedziela, 30 listopada 2014

We love Poznań

tytuł zarżnąłem z programu bardzo lokalnej telewizji , który uwielbiam obcokrajowcach mieszkających w Poznaniu przez chwilę lub na dłużej . Moim zdaniem oddaje bardzo postawę mieszkańców tego miasta, potwierdziła mi to już jakiś czas temu pewna Łodzianka, mieszkająca od kilku lat w Poznaniu.

Zastanawiam się co najbardziej spowodowało, ze mieszkańcy Poznania , postanowili wybrać lepszy model.
Moim zdaniem i to jest moje niekonsultowane z nikim zdanie. Były Prezydent miasta Poznania popełnił trzy błędy:
1. Golgota Picnic  - Poznaniacy moim zdaniem są bardzo dumni ze swego miasta i trudno znoszą krytykę miasta, a tym bardziej drwinę. Jesteśmy miastem kupców, ludzi interesów, możemy nie rozumieć artystów, ale dla dobrego samopoczucia będziemy kiwać głową, klaskać, a nawet za ciężkie pieniądze fundować im miłą zabawę.
2. Klerykalizm - w Poznaniu chodzi się do kościoła , ale nie zawsze się go słucha. Ta msza na rozpoczęcie roku akademickiego , była pod ortodoksyjna publiczkę niestety ponad siły Poznaniaków. Trzeba zrozumieć Poznaniaków, tutaj kościół będzie broniony przez Poznaniaków, pod warunkiem wykonania ciężkiej społecznej pracy. Leni wyciągających rękę po miejskie pieniądze nie bardzo się lubi.
3. Pocałunek śmierci - nie rozumiem idei poparcia prezydenta przez posła Gowina, nie rozumiem poparcia przez kandydata PiS na Prezydenta. Nie trzeba być politologiem, żeby być świadomym negatywnego oddziaływania posła Gowina na wyborców. Zastanawiam się ile osób to wystraszyło.

Może ja się mylę, w opisywaniu tych błędów Prezydenta Grobelnego. Może przegrał bo się znudził mieszkańcom i tak namieszał w obietnicach z wybudowaniem tramwaju na Naramowicę, że gdyby miał świadomość przegranej to obiecałby mieszkańcom metro z Naramowic do centrum miasta.

Za Prezesem PiS po lewej stronie stało ładne ciacho na konferencji w Warszawie, ktoś kojarzy takie młode ;)

1 komentarz:

  1. Gratulacje z okazji pozbycia się Grobelozaura. ;-)

    OdpowiedzUsuń