środa, 19 listopada 2014

płeć przedsiębiorstwa

czy przedsiębiorstwo ma płeć ? Jest męska , żeńska czy nijaka ? Co decyduje jaką ma płeć ? To kto siedzi w zarządzie przedsiębiorstwa? Może branża w jakiej działa ? Trochę tak , bo trudno byłoby aby struktura kopalni była pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, raczej więcej jest mężczyzn. Jeśli struktura kopalni jest pięćdziesiąt na pięćdziesiąt to czas składać wniosek do sądu o upadłość bo znaczy to tylko, że prezes spółki za dobrze się bawi z paniami z administracji.

Moje doświadczenie zawodowe pozwala mi stwierdzić, że przedsiębiorstwa, a właściwie miejsca pracy mają płeć Pracowałem i w takich, których dominowała filozofia pracy żeńska i w takich gdzie obowiązywała filozofia pracy męska.

Uważam, że faceci w pracy są jak komandosi zdeterminowani na zrealizowanie zadania przy czym w organizacji żeńskiej więcej jest w nich z goryla, który waląc w swoją klatę ciągle przypomina wszystkim samicom o ostatnim sukcesie. W organizacjach o pierwiastku męskim zachowują się jak wilkołaki  chcące udowodnić, że mają prawo nazywać się  Betą, bo kto jest Alfa w tym stadzie wszyscy wiedzą.

Kobiet zawsze chcą być księżniczkami  najpierw tatusiów, potem mężów więc dlaczego nie miałyby być w miejscu pracy. No kto im zabroni . I tutaj jest bardzo zabawnie, ponieważ większość z nich pretenduję do roli księżniczki na ziarenku groch niestety tak się nie da. I dlatego w przedsiębiorstwach o pierwiastku żeńskim większość z was staje się Diabolinami, chociaż chciałybyście być postrzegane jako Waleczne Meridy. Natomiast w przedsiębiorstwach o dominującym pierwiastku męskim większość zachowuje się jak Królewna Śnieżka na wasze szczęście zarządy spółek są mniej liczne niż banda krasnoludków, chociaż chciałybyście być postrzegane jako ....wpisz według własnego uznania.
Tak naprawdę większość z Was jest jak Kopciuszek marzy o balu, ale nic nie robią tylko czeka na dobrą wróżkę co zamieni dynię w limuzynę, a bal odbędzie się w najlepszym hotelu lub biurowcu w kraju bo w mieście to trochę za mało, aby zrobić wrażenie na koleżankach.

Post dedykuję czytelniczkom focha.pl, które najpierw ogoliły facetów dokładnie wszędzie, a teraz dziwią się że wyglądają jak chłopcy i co gorsza zachowują się jak chłopcy w krótkich spodenkach. Autorom reklam środków czystości. I paniom dyrektor, z którymi miałem przyjemność i nieprzyjemność pracować we Wrocławiu.


1 komentarz: