czwartek, 14 listopada 2013

obyś żył w ciekawych czasach

to chińskie przysłowie jest przez każdego z nas inaczej rozumiane, nie wiem czy to tłumaczenie jest właściwe , ale znam też wersję, że człowiek żyje we właściwych dla siebie czasach. Ja na pewno tak.
Chociaż pamiętam czasy telewizji z dwoma programami i gry na telewizor w postaci dwóch pasków odbijającej piłeczkę, to trudno wyobrazić jest mi sobie pracy w postaci ręcznie wypełnianych druków, formularzy i ankiet. Proszę o litość, teraz odbieram telefony z reklamacjami, że w ankiecie GUS pojęcie wszystkim znane jest rozumiane przez pracowników GUS wg. ich wewnętrznej instrukcji w swój specyficzny sposób, bo ich formularz nie przewiduje takiego działania, to co dopiero by było gdyby Pani nie dała rady odczytać mojego pisma.
Gdybym urodził się kilka lat później, to może zostałbym architektem , niestety odręczny rysunek techniczny w moim wydaniu to była porażka na lekcjach pracy techniki.
Czy istnieje wiek, w którym nie można zmienić zawodu, bo ja chyba bym to zrobił zostałbym najchętniej architektem krajobrazu, pozdejmowałbym wszelkie reklamy i szyldy w najprostszy sobie znany sposób "jest reklama jest podatek", a tablica informacyjna byłaby sparametryzowana.
"Jest rzeka, jest promenada wzdłuż rzeki" i takie inne oczywistości.


1 komentarz:

  1. ja sobie mysle, ze gdybym mial jeszcze raz zadecydowac, kim chcę być w przyszłości, to bym wybrał informatykę - co druga oferta pracy to albo programista, albo call center

    OdpowiedzUsuń