piątek, 17 października 2014

hejt sobie pouprawiam

prawie pod każdym artykułem w popularnych portalach zdarza się komentarz o złej odmianie słowa , niewłaściwej deklinacji, użycia słowa obcego pisanego fonetycznie. No po prostu polonista wie jak pisać tylko nie potrafi sam coś ciekawego napisać, więc ograniczy się do wskazania błędu. Samemu też zarobiłem kilka takich komentarzy i nie mam pretensji, a raczej było mi wstyd, że często nie do końca rozumiałem o co chodzi krytykowi.

Dlaczego i jakim prawem w naszym społeczeństwie jest przekonanie, że wykształcenie humanistyczne zwalnia z podstaw matematyki ze zwykłej algebry, może nie tak prostej jak dwa plus dwa ale, nie aż tak trudniej jak liczenie pochodnej z funkcji trygonometrycznej.

Poniżej załączam obrazek z bardzo popularnego portalu  i mam pytanie jaki jest tam błąd nawet nie matematyczny, ale logiczny.

Mam nadzieję, że kilku się odezwie, żeby nie psuć innym zabawy rozwiązanie proszę piszcie na adres e-mail. Jak nie będzie chociaż jednej odpowiedzi to powiem to co Danuta Szaflarska "Pora umierać"


mam nadzieję, że dacie radę to odczytać.

3 komentarze:

 1. Chyba nie ta pora to po pierwsze, po drugie - lepiej jakbyś dał link do tego jak mam wytężać wzrok, wlepiając o 22:37 wzrok w tekst ledwo widoczny. Darowałem sobie ręsztę za pierwszym akapitem, choć i on stylistycznie nie był poprawnie napisany. Z powodu pory reszty artykułu czytać nie będę, może jutro się do tego zabiorę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też cierpię kiedy słyszę ciszę po pytaniu ile jest osiem razy siedem , odpowiedź powinna być automatyczna

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń