środa, 11 grudnia 2013

Pamięć to najgorsza klątwa

nie którzy mają słabą wybiórczą pamięć, co pozwala im nie pamiętać złego zachowania innych. Niestety ja tak nie mam, moim zdaniem mam bardzo dobrą pamięć i niestety nie zapominam zwłaszcza swoich logicznych błędów. Będą mnie dręczyć do końca mojego życia. Kiedyś usłyszałem, że z moją pamięcią życie nie jest łatwe, to była jedna z nie wielu osób, które zauważyły, że obok zalet taka pamięć jest przekleństwem. Ostatnio oglądam seriale z wariatami, niestety spowodowało to tylko, że zastanawiam się czy to ja zwariowałem, czy to świat oszalał. Logika zawsze miała problem, żeby istnieć w rzeczywistości, czasami mam wrażenie, że istnieje tylko na kartkach zeszytów do matematyki.

2 komentarze:

  1. Ech... Ja nie potrafię wybaczać osobom, które wcześniej wyrządziły mi krzywdę. Po prostu ktoś jest dla mnie skończony.

    OdpowiedzUsuń
  2. Trudno jest wybaczyć oszustwo, kłamstwo...

    Może pamięci to ja nie mam, ale jeśli ktokolwiek skrzywdzi mnie czy to fizycznie, czy psychicznie to już na zawsze pozostanie w mojej pamięci, a tym samym zapomnienie jest nie możliwe, owszem wybaczyć bym zdołał, ale nie zapomnieć...

    OdpowiedzUsuń