wtorek, 19 lipca 2016

521) dobra zmiana powodem zaliczenia doła

zmieniamy się każdego dnia. Zmian w sobie z dnia na dzień trudno dostrzec, ale w innych zwłaszcza po jakimś czasie bardzo łatwo, a może to ja się zmieniłem ?

Mój ostatni pobyt w rodzinnym domu jeszcze do dziś we mnie siedzi. Zawsze byłem pod względem spojrzenia na świat inny niż mój ojciec, ale wydawało mi się, że podobnie patrze jak moja matka. Różniliśmy się tylko spojrzeniem na jeden aspekt, ona za wszystkie złe momenty obarcza geny. Rodzic nie wychowuje, za to czy jesteś gorszy od niej, winne są geny. Tylko takie założenie przypomina mi tragedie grecką, w której nie ważne co zrobię i tak przegram poniosę porażkę, bogowie mnie ukarzą. 

Trochę czasu upłynęło i moja matka wygłasza poglądy rodem z radia Maryja. Właściwie jakakolwiek zmiana tematu powodowała jeszcze większą katastrofę . Jej ocena zdarzeń w Polsce, w Europie i świecie , miałem wrażenie jakby zostali spuszczeni z łańcucha czterej jeźdźcy apokalipsy. Nie wiem, ja staram się filtrować ilość wiadomości, które do mnie docierają. Dlatego lubię czas spędzony na zajęciach fitness lub squashu lubię moja ubogie fajne grille w miejscach gdzie nie ma zasięgu. Staram się cieszyć okruszkami, które mi się zdarzają, dobrych chwil. 

Niestety na  rodzinnej imprezie były moje dwie Ciocie, które 20 lat temu stanowiły jakiś autorytet, szczerze lepiej żeby siedziały cicho. Jedno spotkanie dwie godziny i same zlikwidowały piedestał, na którym kiedyś je umieściłem. 

Właśnie doświadczyłem czyściec. Zadaję sobie pytanie, po co się katować rodzinnymi imprezami. W tym czasie powinienem być na wyjazdach służbowych, konferencjach lub urlopie. żeby tylko na nich nie być. Wysłać sms z życzeniami lub zadzwonić, tylko tyle. 

W tym czyśćcu uświadomiłem sobie, że wybędę z tego kraju tylko po to, żeby testament sporządzić według lepszego prawa. 

Wielu z Was jest ofiarą heteronormatywności, trochę Wam zazdroszczę zostałem wepchnięty w aseksualizm . Niepełnosprawny jest jak kibel w miejscu publicznym nie ma płci, jest jak obojnak powinien sam sobie wystarczyć.
 

1 komentarz:

  1. Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało dwuznacznie - biorąc pod uwagę nastrój bijący z notki- ale fajnie znów Cię czytać. :-)

    I znów z zastrzeżeniem, że toutes proportions gardées, ale przyszła mi taka gorzka refleksja, że czasem nie wiadomo co gorsze - niepełnosprawność fizyczna, czy funkcjonalna umysłowa (dla odróżnienia od praktycznej, medycznej), rozumiana jako ponarzucane z zewnątrz i z wewnątrz ograniczenia i blokady.:-(

    OdpowiedzUsuń